• slub wesele zaproszenia wzory 150x150 Zaproszenia ślubne – co napisać?Organizacja ślubu i wesela to, oprócz wyboru sali, czy strojów ślubnych, również trudny wybór dotyczący zaproszenia na ślub. Nie chodzi bynajmniej o jego wzór – ten element z przyjemnością dobieramy na podstawie naszego gustu i upodobań. Więcej wątpliwości przy zagadnieniach, jakimi są zaproszenia ślubne budzi sama ich treść. Czasopisma oraz przeróżne portale ślubne podsuwają mnóstwo przykładowych tekstów, które mogą zawierać nasze zaproszenia na ślub. Niektóre z nich są zwyczajnie proste i zawierają najprościej ujęte informacje o miejscu i dacie ślubu oraz wesela, niektóre rozbudowane i żartobliwe. W dzisiejszych czasach dozwolone są jednak wszystkie chwyty w tworzeniu zaproszenia na ślub, pod warunkiem, że nasze zaproszenie będzie zawierać datę i miejsce uroczystości.


  Jedną z najważniejszych zasad przy formułowaniu tekstu do zaproszenia na ślub jest to, że ilość tekstu musi być dopasowana do wielkości zaproszenia. Przykładowo, jeśli mamy na swojej liście gości również przybyszów zagranicznych i chcemy, aby treść naszego zaproszenia na ślub była dwujęzyczna, to musi być ono odpowiednio dużych rozmiarów, aby obie wersje swobodnie zmieściły się na nim.
  Kolejną kwestią jest wpisywanie nazwisk zaproszonych gości do wydrukowanego już zaproszenia na ślub. Oczywiście można to zrobić ręcznie, ale kto ma na to czas? Możliwa opcja, to zamówienie personalizacji zaproszeń, wtedy każde nazwisko będzie już wydrukowane. Ciekawym jednak pomysłem, znacznie ułatwiającym i tak ciężką pracę podczas organizacji wesela, jest pominięcie nazwisk w zaproszeniu i zaprosić po prostu „Szanownych Państwa”, a ich nazwisko wypisać na kopercie (lub zamówić już wydrukowane).
  Obecnie niemal obowiązkowo prosimy gości o odpowiednio wcześniejsze potwierdzenie przybycia na naszą uroczystość. Podajemy więc określony termin oraz numery telefonów lub adresy e-mail, pod którymi można nas poinformować.
  W zależności od potrzeb zaproszenia ślubne są miejscem, gdzie umieszczamy informacje na przykład o transporcie zorganizowanym dla gości, czy adres strony internetowej poświęconej naszej uroczystości, na której można umieścić listę prezentów. Zaproszenia na ślub są doskonałym miejscem, na powiadomienie gości, że naszym życzeniem jest przyniesienie datków na cele charytatywne zamiast kwiatów. Uwzględniając te wszystkie informacje, które chcielibyśmy umieścić na naszym zaproszeniu, pamiętajmy, że od ilości tekstu często zależy także cena zaproszenia na ślub. Zanim więc zamówimy owe zaproszenie zapytajmy sprzedawcę w drukarni o wszystkie szczegóły, by uniknąć nieporozumień.

  Mogą Cię również zainteresować

  Ten wpis został umieszczony w Monday, April 12th, 2010 o 12:42 pm do kategorii Zaproszenia ślubne. Możesz śledzić ten wpis za pomocą RSS 2.0 RSS. Możesz zostawić komentarz, lub odwołanie z Twojej witryny.
 • 0 Komentarzy

  Sprawdź poniższe komentarze.

 • Zostaw komentarz

  Napisz co o tym myślisz.

 • Imię:

  Email:

  Strona:

  Treść:

  *